2024 április 27

Hogyan rögzítsük az alumínium ablakpárkányt?

Az új nyílászáró kiválasztása során olyan döntést kell hoznunk, amivel a jövőben biztosan elégedett leszünk, hiszen a már elkészült, beépített elemeket nem túl egyszerű megbolygatni. A rendelkezésünkre álló hely mellett a környezet és a speciális igények is sokat nyomnak a latban. 

Annyi bizonyos, hogy minden nyílászárót illik párkánnyal is ellátni. Erre a célra kifejezetten alkalmas az alumínium változat. A következő cikkben most a beépítés és a rögzítés módjáról olvashatsz. Tarts velem, ha úgy érzed, egyedül nem boldogulsz, itt a segítség!

Az alumínium jobb?

Mindenkinek más a szebb, a jobb. A műanyaggal kapcsolatban sajnos még mindig sok az előítélet, azonban tisztáznunk kell, hogy a mai műanyag párkányok is komoly minőséget képviselnek. Persze, ha gyorsan végigpásztázzuk a Redőny Diszkont alumínium ablakpárkány kínálatát, akkor rögtön kételkedni kezdünk a műanyag változatok hatékonyságában. 

Kár tagadni, az alu párkányhoz több funkciót társíthatunk. Ezt a leggyakrabban kültéren vetik be. Nagyon könnyen alakítható, formázható, ugyanakkor az UV-sugárzás és a nagy eső sem tesz komolyabb kárt benne. Egyértelműen kijelenthető tehát, hogy időtálló megoldásnak minősül.

Az extrudált termékek különleges esztétikai funkcióval bírnak; ezeket többféle színben szerezhetjük be, és számukra már az erős szél és a jégeső sem jelent gondot.

Így építsük be a párkányt

A beépítés előtt azt kell szem előtt tartanunk, hogy megfelelő legyen a lejtés, ugyanis az esővíznek le kell folynia a párkányról. Éppen ezért az ablakstukkónak két lejtési szögre is szüksége van. A kávában az alsó részt már ehhez igazítva készíthetjük el, egy csemperagasztó kíséretében.

A káva bemetszésének méretét ezután az alu lemezre vihetjük, a jelölésben segítségünkre lesz a filctoll. Amennyiben látunk még túllógásokat, akkor kézi flexszel igazíhatjuk ki ezeket az aránytalan területeket. Ezt követően, a felrajzolt vonal mentén haladjunk a vágás során. A kültéri darab hátoldalát pedig ragasztóhabbal kell bekenni. 

Az utómunkálatok

Amint a ragasztóhab megbőrösödött (körülbelül 3-5 perc), beépíthető a párkány a helyére, majd lassan a védőfóliát szintén levehetjük róla. Mielőtt azonban fugázni kezdenénk, ragasszuk le a széleket ragasztószalaggal!

Fugázáskor a párkány és a homlokzat közötti részre koncentráljunk! Fontos a precíz munka, hiszen ez a tömítőanyag felel a megfelelő szigetelésért, meggátolja, hogy később az esőcseppek bejussanak. 

Végül, levehetjük a felvitt védőréteget. Az ablakpárkányt masszív PVC termékkel tudjuk lezárni, ez kerül fel utoljára. 

Remélem, hogy hozzásegítettelek ahhoz, hogy a jövőben gyorsan és hatékonyan szereld be saját párkányodat. Ha ezeket a lépéseket betartod, akkor biztosan elégedett leszel a látvánnyal.