Sötét mód ikon
2026 június 20
Összehozták az új rekordot Amerikában

Összehozták az új rekordot Amerikában

A 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA mutatója 13,31 ponttal, minimális 0,07 százalékkal emelkedett, és 18 312,19 ponton zárt, ami új rekord az előző napi után. A tőzsdén jegyzett legnagyobb amerikai részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 1,38 ponttal, 0,06 százalékkal visszacsúszott, 2127,82 pontra. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 8,41 ponttal, 0,17 százalékkal, 5070,03 pontra csökkent. 

Gyászos számok a Wal-Marttól

A befektetők pillanatnyi pihenőt tartottak, miután előző nap a Dow Jones és az S&P 500 ismét rekordszinten zárt. Nem kedvezett a hangulatnak, hogy a világ legnagyobb kiskereskedelmi áruházlánca, a Wal-Mart csalódást keltő eredményekről számolt be.

A Wal-Mart eladásai február-áprilisban 1,1 százalékkal növekedtek éves szinten, míg elemzők 1,5 százalékra számítottak. Tiszta nyeresége 3,34 milliárd dollárra, részvényenként 1,03 dollárra csökkent az egy évvel korábbi 3,59 milliárd, illetve 1,11 milliárd dollárról. Elemzők 1,04 dolláros részvényenkénti profitot vártak. A vállalat részvényárfolyama 4,37 százalékkal 76,43 dollárra zuhant.

Előbb jöhet a kamatemelés?

A vártnál kedvezőbb lakásépítési adatok azt sugallják, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve-nek van mozgástere, így inkább előbb, mint utóbb kezdheti el a kamatok emelését. A múlt héten közzétett gyenge makromutatók alapján sok elemző arra a következtetésre jutott, hogy a Federal Reserve kivárhat a kamatemeléssel a gazdasági növekedés erősödéséig. 

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.