Sötét mód ikon
2026 június 19
Amerikai tőzsde Június 19. – Nincs ma kereskedés ünnep miatt a régióban, az olaj 79 dolláron

Amerikai tőzsde Június 19. – Nincs ma kereskedés ünnep miatt a régióban, az olaj 79 dolláron

Az amerikai tőzsdék pénteken nem nyitottak ki szövetségi ünnep miatt. A vezető nyugat-európai tőzsdék pedig vegyesen álltak pénteken délután fél négykor. Európában Frankfurt pluszban halad, míg Párizs és London indexei csökkentek. A Brent olaj árfolyama 79 dollárra lépett. Az arany árfolyama is folytatta a gyengülést.  

Vegyesen állnak az indexek Európában. Forrás: Unsplash

Nincs ma kereskedés az amerikai tőzsdéken. Pihenőt kapott a Wall Street. Az iráni békekötéssel kapcsolatos ellentmondó hírek újabb aggodalmat hoztak a befektetőknek, akik most a mesterséges intelligenciával kapcsolatos korábbi részvénypiaci ralit elemzik.A hét közepén tapasztalt eladási hullám ellenére rekordok közelében jártak az az amerikai részvényindexek. Európa pedig irányt váltott és gyengülést mutatnak a főbb indexek. London és Párizs csökkent, míg Frankfurt enyhén erősödött a délutáni kereskedésen.

Az európai piacok péntek délutáni árfolyama

Az európai piacok óvatosan figyelik a közel-keleti eseményeket.

London: Az FTSE100 index 0,23 százalékkal gyengült.

Frankfurt: A DAX index 0,02 százalékkal mínuszban állt a délutáni kereskedés során.

Párizs: A CAC40 index pedig 0,31 százalékos veszteséget mutatott.

A piacokon a nyersanyagok árfolyama

Az olaj ára gyengült a mai napon. Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 0,19 dollárral, 0,24 százalékkal, 79,66 dollárra csökkent.

Az arany ára sem tud kitörni. A nemesfém határidős jegyzése 4180,17 dolláron állt unciánként, 1,55 százalékos 65,73 dolláros gyengüléssel.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsde legközelebbi, júliusi jegyzésében 3,73 százalékkal emelkedett és 1 megawattóra 42,03 euróba került délután fél négy körül. A gázjegyzés három hónapja 59,19 eurón, egy éve 36,30 eurón, két éve 30,37 eurón zárt.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálatot lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Unsplash

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.