A vártnál sokkal alacsonyabb lett az infláció az eurózónában!
Sikeres félévet zárt az UBM Holding Nyrt.
Sikeres félévet zárt az UBM Holding Nyrt., a cégcsoport történetének legmagasabb 6 havi árbevételét és adózás utáni eredményét érte el. Az egy évvel korábbihoz képest árbevétele a 2022 július-decemberi első üzleti fél évben 33,8 százalékkal 123 milliárd forintra, adózott eredménye 48 százalékkal 1,898 milliárd forintra nőtt – közölte a cég szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Az ország legnagyobb takarmányalapanyag-kereskedője és piacvezető takarmánygyártó cégcsoportja továbbiakban is folytatni kívánja beruházásait és a nemzetközi terjeszkedést, és növelné a kisbefektetők arányát a tulajdonosi struktúrában.
Ez utóbbi érdekében az UBM részvények 1:20 arányú felosztását tervezik – írták. A közlemény szerint a csoport árbevétele a tervek szerint évi 9-15 százalékkal nőhet 2023-2025-ben – a jelenlegi árkörnyezetet feltételezve -, és elérheti az évi 350 milliárd forintot az időszak végére. „A lezárt fél év eredményei alapján úgy látjuk, hogy az UBM Nyrt. és kapcsolódó leányvállalatai piaci helyzete stabil, az UBM a magyar mezőgazdaság megkerülhetetlen szereplője, első számú takarmánygyártója, a regionális terjeszkedés feltételei adottak, és elérhető az éves egymillió tonnás takarmánygyártás, valamint a kétmillió tonnás takarmány-alapanyag kereskedelem” – fogalmaztak. A jelentés szerint regionális jelenlét alatt első körben a Kárpát-medence országait értik, azaz Magyarországon kívül Szlovákiát, Ukrajnát, Romániát és Szerbiát. További stratégiai célként jelölték meg Bulgáriát, Bosznia-Hercegovinát, Montenegrót, valamint Albániát. Ezen országokban még nem alakultak ki az intenzív állattartás feltételei, ez azonban az elkövetkező öt-tíz évben meg fog változni, ehhez dinamikusan csatlakozva ki lehet építeni azt az üzemhálózatot, amely az így keletkező takarmányigényt fedezni tudja – jegyezték meg. A cégcsoport Magyarország mellett Romániában és Szlovákiában rendelkezik termelőüzemmel.
Tavaly adták át új takarmánykeverő üzemüket a szlovákiai Hernádcsányban. A 6,7 millió eurós, részben pályázati forrásból megvalósult beruházásnak köszönhetően tizedével, évi 840 ezer tonnára növekedett a csoport takarmánygyártási kapacitása. E fejlesztésnek is köszönhetően tovább bővülhet az UBM exporttevékenysége is; a társaság jelenleg 15 országba – elsősorban Olaszországba, Romániába és Ausztriába – exportál termékeket, ebből származik árbevételének mintegy 46,5 százaléka. A mintegy 390 alkalmazottal rendelkező UBM Csoport hét termelő telephellyel rendelkezik Szelestén, Környén, Tökön, Mátészalkán, Szentesen, Hernádcsányban és Kerelőszentpálon, központi irodája Pilisvörösváron található. A jelentés alapján a cég saját tőkéje 2022. december 31-én mintegy 14 milliárd forintot tett ki. Az UBM részvényeit a BÉT standard kategóriájában jegyzik. Legutóbb 29 400 forinton kereskedtek velük, ez volt egyben az elmúlt egy év legmagasabb ára is, míg a legalacsonyabb 24 000 forintot tett ki.