Stockholm ,,szindróma” – kizöldül a svéd főváros
2025-től Svédország fővárosa, Stockholm ,,zöld” lesz, a károsanyag-kibocsátás csökkentése érdekében megtiltja a dízel- és gázüzemű járművek behajtását a belvárosba. „A Zöld Párt Stockholmjában mindenkinek tiszta levegőt kellene belélegeznie” – írta Lars Strömgren a közlekedésért felelős alpolgármester egy múlt heti Instagram-bejegyzésben, amikor bejelentette a nagy változásokat. „A mostani helyzet helyett a városnak tele kellene lennie szabadtéri […]