Sokkal jobbak a lehetőségek
„Ma a közép-kelet-európai régió online piacai minden eddiginél jobb növekedési lehetőségeket kínálnak a vállalkozásoknak. A szemünk előtt nőttek fel olyan cégek, mint az E-optika, az Electronic-star, a POPGOM vagy éppen a Szállás.hu. Nagyon örültünk a Google meghívásának, óriási megtiszteltetés volt, hogy megoszthattuk az export piacokon szerzett tapasztalatainkat és átadhattuk a tudásunkat” – mondta a szakember.
A 13 országból érkezett 120 résztvevő megtudhatta, hogyan segíti üzletüket a folyamatautomatizálás, a felhőalapú és big data-megoldások. Szabó László előadásában saját ügyfeleik példáján mutatta be, hogy a régió miért vonzó az e-kereskedelemmel foglalkozó cégek számára: gazdasága az EU átlaga feletti mértékben növekszik, miközben a nyelvi korlátok miatt a nagy nemzetközi versenyzők még nem tarolták le a piacot.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Terjeszkedni lehet, de csak okosan
Tanácsokat adott arra nézve is, hogyan válasszunk célpiacot a terjeszkedéshez. A kulturális különbségek figyelembe vétele mellett a Google eszközeivel (Trends, AdWords Keyword Planner) és más megoldásokkal (SEOmoz, SimilarWeb) gyorsan és költséghatékonyan felmérhető a piaci versenyhelyzet, a termékünk, szolgáltatásunk iránti igény.
Ugyanakkor készen kell állni arra, hogy az első időszakban jelentős befektetéseket tegyünk, és a megfelelő helyi marketingszakember kiválasztása is komoly feladatot jelent – hívta fel a figyelmet a szakértő.