A részvénypiac forgalma 11,7 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest, a Magyar Telekom és a Richter-papírok árfolyama nem változott.
Keresett volt a bankpapír
Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője elmondta, hogy pénteken a nemzetközi pozitív hangulatnak köszönhetően emelkedtek a régiós bankrészvények árfolyamai, leszámítva a lengyeleket, ahol még mindig gondok vannak a svájci frank hitelek átalakításával.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Kiemelte, hogy a hazai piacon is a legnagyobb befektetői érdeklődés a banki részvény, az OTP iránt mutatkozott, erős volt a Mol is a pozitív nemzetközi hatásoknak köszönhetően, valamivel gyengébben szerepeltek a Richter és a Magyar Telekom részvényei, ami annak tudható be, hogy optimista tőzsdei hangulatban jellemzően a defenzív szektorokat kevésbé keresik.
Az OTP vitte a prímet
A Mol 150 forinttal, 1,14 százalékkal 13 340 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 210 forinttal, 3,83 százalékkal 5700 forintra nőtt, forgalmuk 8,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott 397 forintot ért, forgalma 96,1 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama nem változott 4571 forintot ért, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1613,29 ponton zárt pénteken, ez 4,25 pontos, 0,26 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.