Sötét mód ikon
2026 június 13
Erős mínuszban a Lanxess

Erős mínuszban a Lanxess

A bevételcsökkenést a gyengülő gumiabroncsok iránti kereslet, valamint az autóipar válsága okozza. A társaság az amortizációtól megtisztított negyedéves üzemi eredményt 160 és 180 millió euró közé várja, ami jelentős csökkenés az egy évvel korábban jelentett 369 millió eurós értékhez képest. A piaci várakozások 250 millió eurós szinttel számolnak.

Februárban az autóipar válsága felerősödött, 10%-kal csökkentek az újautó értékesítések az előző évi adathoz képest. A vállalat idén profitcsökkenéssel számol, a gyenge autóipari kereslet visszaveti a cég belga és amerikai szintetikus gumigyárainak termelését. A kereslet-visszaesés miatt a Lanxess egyik belga gyára 4 hétre leállítja gyártósorát májusban. Az amerikai Orange városában található EPDM gyárát hat hétre zárja be a vállalat. A társaság az éves osztalékfizetési javaslatát 18%-kal tervezi emelni 1 euróra részvényenként, a piaci várakozások 95 centtel számolnak.

A cég továbbra is kitart a középtávú célrátái mellett, 2014-re 1,4 milliárd eurós, míg 2018-ra 1,8 milliárd euró összegű bevételt szeretnének elérni. A társaság május 8-án teszi közzé első negyedéves eredményeit, és akkor publikálnak részletes idei előrejelzést is.

A vállalat részvényei jelenleg 6,1%-os mínuszban állnak a tőzsdén.

 

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.