A német jegybank aranytartaléka 3,421 tonnával 3387,247 tonnára csökkent, de így is a második legnagyobb maradt a világon az Egyesült Államok után, ahol a tartalékszint 0,033 tonnával 8133,748 tonnára emelkedett októberben.
Mozgásban tartják a nemesfémek árát a jegybankok
Az arany unciája csütörtökön négy és fél hónapos mélyponton, 1236,29 dolláron is állt, pénteken kora reggel 1245,09 dolláron jegyezték.
A jegybankok aranytartalékainak az alakulása iránti figyelem azóta nőtt meg, hogy a központi bankok 2010-ben nettó aranyvásárlókká váltak, miután csaknem két évtizeden át nettó eladók voltak. A jegybankok aranyvásárlásai vagy éppen eladásai jelentősen befolyásolják a nemesfém világpiaci árát.
Áprilisban arra a hírre, hogy a komoly pénzügyi válságban lévő Ciprus eladja kevesebb mint 15 tonna aranytartalékát, az arany azonnali ára 30 év óta a legnagyobb eséssel reagált.
A Nemzetközi Aranytanács (WGC) adatai szerint a világ jegybankjai 94,4 tonnával növelték aranytartalékaikat a harmadik negyedévben, az év elejétől kezdve pedig csaknem 300 tonnával szeptember végéig.