Sötét mód ikon
2026 július 14
Figyelmeztetett a Dassault: nem mennek a szoftverek

Figyelmeztetett a Dassault: nem mennek a szoftverek

A cég jelentése szerint ügyfeleik egy része inkább bérelni kezdte a szoftvereket a vásárlás helyett, és rövidtávon ez a bevételek csökkenését okozta. A cég pénzügyi vezetője, Thibault de Tersant úgy nyilatkozott riportereknek, hogy a várt 7-8 százalékos bevétel növekedés helyett csak 4-5 százalékos növekedés lesz idén.

A cég október 24-én teszi majd közzé részletes adatokait, de már elmondták, hogy a harmadik negyedéves bevételük 496 millió euró volt a várt 520 millió euró helyett. A negyedik negyedévben 565 millió eurót várnak.

Éves szinten az összesített bevételek eddig 4 százalékkal nőttek, régiós megoszlásban Ázsiában 2 százalék, Észak-Amerikában és Dél-Amerikában 1 százalék, Európában 7 százalék volt a növekedés.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.