A részvénypiac forgalma 10,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest, az OTP árfolyama 10 ezer forint alá esett. Csépai Miklós, a Gránit Bank treasury értékesítési vezetője az M1 aktuális csatornán elmondta, negatív volt a hangulat a piacokon. Ennek részben az az oka, hogy Európa nagy része ünnepnapot tart, ezért nem nyitottak ki a lokális tőzsdék, részben pedig a török helyzet és az eluralkodó kereskedelmi háború nyomta rá bélyegét a szerdai kereskedelmi napra – fejtette ki. A BUX index fél százalékos csökkenésével felülteljesítő volt a többi tőzsdéhez képest, hiszen a nyugat-európai tőzsdék 1,6-1,7 százalékos mínusszal zártak, és az amerikai piacok is 1-1,3 százalékos mínuszban tartózkodnak – tette hozzá. A Mol árfolyama 12 forinttal, 0,42 százalékkal 2816 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 195 forinttal, 1,94 százalékkal 9855 forintra esett, forgalmuk 6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,25 százalékkal 403 forintra gyengült, forgalma 187,8 millió forint volt. A Richter-papírok 120 forinttal, 2,37 százalékkal 5180 forintra erősödtek, forgalmuk 1,7 milliárd forintot ért el. A BUMIX 3675,93 ponton zárt szerdán, ez 33,10 pontos, 0,89 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.