Emlékeztettek: 2006-ban a résztvevő éttermek száma félezerről duplájára nőtt 2008-ra, majd csaknem 1300 volt 2009-2011-ben. Idén csupán 839 étterem nevezett be az akcióba. A Napi Gazdaság szerint az éttermek érdeklődése tavaly és idén is mérséklődött. Emlékeztettek: 2006-ban a résztvevő éttermek száma félezerről duplájára nőtt 2008-ra, majd csaknem 1300 volt 2009-2011-ben. Idén csupán 839 étterem nevezett be az akcióba. A torkoskodók száma a 2006-os néhány ezerről 2009-re 260 ezerre bővült, 2011-ben már 200 ezerre esett, majd az éttermek számának csökkenése mellett 2012-ben 160 ezerre – tették hozzá. A lap megjegyzi azt is, hogy idén az akciót a néphagyománytól eltérően nem a hamvazószerdát követő csütörtökön rendezték meg, mert az éppen egybeesik – az étterembe járás szempontjából szintén népszerű – Valentin-nappal.