A pénzforgalmi szolgáltatásról szóló törvény – a rezsicsökkentés jegyében – úgy módosult, hogy a pénzforgalmi szolgáltató díjtól és költségtől mentes készpénzkifizetést, illetve Magyarországon elhelyezett automata bankjegykiadó gépből történő készpénzfelvételt köteles biztosítani havonta kétszer, 150 ezer forintig, bizonyos feltételek mellett.
Mennyibe kerül az ingyenes készpénfelvétel?
A készpénzfelvétel részlegesen ingyenessé tétele felboríthatja a kártya- és készpénzhasználat arányát, növelheti a feketegazdaság arányát. Ugyanakkor a lakosság kiadásai a pénzügyi szolgáltatások áremelkedése miatt idén bő 140 milliárd forinttal nőnek – közölte a GKI blogbejegyzésében.
Ilyen feltétel az, hogy a fogyasztó a 16. életévét betöltötte, Magyarországon lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, és a pénzforgalmi szolgáltatónál nyilatkozatot tesz, amelyben egy számlát jelölhet meg, amelyre vonatkozik az ingyenesség.
A nyilatkozatot – amelynek tartalmát és formáját is meghatározza a rendelet – ez év december 1. és 2014. január 20. között lehet megtenni, ha a számlatulajdonos már február 1-től igénybe akarja venni a kedvezményt.