Sötét mód ikon
2026 június 22
Megjelent nyilatkozat-minta az ingyenes készpénzfelvételről

Megjelent nyilatkozat-minta az ingyenes készpénzfelvételről

A pénzforgalmi szolgáltatásról szóló törvény – a rezsicsökkentés jegyében – úgy módosult, hogy a pénzforgalmi szolgáltató díjtól és költségtől mentes készpénzkifizetést, illetve Magyarországon elhelyezett automata bankjegykiadó gépből történő készpénzfelvételt köteles biztosítani havonta kétszer, 150 ezer forintig, bizonyos feltételek mellett.

Mennyibe kerül az ingyenes készpénfelvétel?

A készpénzfelvétel részlegesen ingyenessé tétele felboríthatja a kártya- és készpénzhasználat arányát, növelheti a feketegazdaság arányát. Ugyanakkor a lakosság kiadásai a pénzügyi szolgáltatások áremelkedése miatt idén bő 140 milliárd forinttal nőnek – közölte a GKI blogbejegyzésében.

Ilyen feltétel az, hogy a fogyasztó a 16. életévét betöltötte, Magyarországon lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, és a pénzforgalmi szolgáltatónál nyilatkozatot tesz, amelyben egy számlát jelölhet meg, amelyre vonatkozik az ingyenesség.

A nyilatkozatot – amelynek tartalmát és formáját is meghatározza a rendelet – ez év december 1. és 2014. január 20. között lehet megtenni, ha a számlatulajdonos már február 1-től igénybe akarja venni a kedvezményt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.