Vegyesen alakult a hétfői nap az amerikai tőzsdéken. A SpaceX közel 10 százalékot esett. A DJIA pluszban, a Nasdaq és a S&P mínuszban állnak. Európában Párizs mínuszban halad, míg London és Frankfurt indexei emelkedtek. A Brent olaj árfolyama 77 dollárra lépett. Az arany árfolyama is folytatta a gyengülést.

Az amerikai tőzsdék vegyesen kezdtek. Forrás: Unsplash
Hullámzóan alakult a kereskedés az amerikai tőzsdéken. Az iráni békekötéssel kapcsolatos ellentmondó hírek újabb aggodalmat hoztak a befektetőknek, akik most a mesterséges intelligenciával kapcsolatos korábbi részvénypiaci ralit elemzik. A techpiacon az Alphabet esése magával rántotta a piacot. A SpaceX 10 százalékot gyengült. Az amerikai piacokon a DJIA pluszban áll, míg az SP és a Nasdaq részvényei gyengülést mutatnak. Európa óvatosan alakult zárásra. London és Frankfurt pluszban zárt, míg Párizs mínuszban.
Az amerikai piacok legfontosabb indexeinek hétfői kezdése
DJIA: A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,38 százalékkal 194 ponttal emelkedett és 51 759 ponton állt a nyitást követően.
S&P 500: A részvények szélesebb körét érintő index 22 ponttal, 7 478 pontra lépett, ami 0,30 százalékos csökkenést mutat.
Nasdaq Composite: A technológiai részvények alakulását követő mutató 281 ponttal, 1,06 százalékkal nőtt 26 236 pontra csökkent.
Az európai piacok hétfői záróárfolyama
Az európai piacoknál a reggel elindult pozitív irány vegyesen alakult zárásra.
London: Az FTSE100 index 0,72 százalékos emelkedéssel zárta a napot.
Frankfurt: A DAX index 0,62 százalékkal pluszban állt a hétfői kereskedést.
Párizs: A CAC40 index pedig 0,25 százalékos veszteséggel zárt.
Az amerikai piacokon a nyersanyagok árfolyama
Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 3,33 százalékkal 77,89 dollárra csökkent.
Az arany határidős jegyzése unciánként 0,93 százalékkal 39,45 dollárral 4 189 dollárra gyengült.
Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gázpiac legközelebbi, júliusi jegyzésében 0,48 százalékkal emelkedett és 1 megawattóra 42,29 euróba került az amerikai kereskedés kezdete előtt. A gázjegyzés három hónapja 56,92 eurón, egy éve 36,13 eurón, két éve 29,93 eurón zárt.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálatot lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Unsplash