Sötét mód ikon
2026 június 29
Végre egy jó hír az európai gazdaságról

Végre egy jó hír az európai gazdaságról

Az előzetes adatok szerint az idén júniusban szezonális kiigazítással 0,7 százalékkal csökkent a 18 tagú euróövezetben és 0,3 százalékkal a 28 tagú Európai Unióban az építőipar termelési értéke az előző havihoz, a májusihoz képest. Májusban mindkét övezetben 1,4 százalékos volt a csökkenés havi mértéke.

Éves összevetésben az euróövezetben 2,3 százalékkal, az EU-ban pedig 0,5 százalékkal csökkent júniusban az építőipar termelési értéke.

Havi összevetésben júniusban az építőipar termelése a legnagyobb mértékben Magyarországon (7,5 százalék), Spanyolországban (2,9 százalék), Romániában (2,6 százalék) és Szlovákiában (2,3 százalék) csökkent. A legnagyobb növekedést Lengyelországban (2,7 százalék), Németországban (1,2 százalék), valamint a Cseh Köztársaságban és Nagy Britanniában (egyaránt 1,1 százalék) regisztrálták.

Éves összevetésben Romániában (13,1 százalék), Portugáliában (10,3 százalék), Szlovákiában (5,0 százalék) és Hollandiában (3,5 százalék) csökkent júniusban az építőipar termelése. A legnagyobb növekedést éves összevetésben Szlovéniában (28,7 százalék), Magyarországon (9,8 százalék), Lengyelországban (8,0 százalék) és Spanyolországban (6,8 százalék) regisztrálták.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.