Sötét mód ikon
2026 június 06
Változott a milliárdosok listája

Változott a milliárdosok listája

Változás a dobogón

A leggazdagabbak éves listáját összeállító Hurun Kutatóintézet statisztikái szerint az 50 éves Ma mintegy 150 milliárd jüanos (25 milliárd dollár) vagyonnal rendelkezik. Jack Ma a Hurun-listán tavaly még csak a 29. helyen állt. Az Alibaba-alapító a lista élén az ingatlanpiacon vagyont szerzett Dalian Wanda cég vezérét, Vang Csien-lint váltja, akinek 24,2 milliárd dolláros vagyona idén már csak a második helyhez elegendő.

Változás történt a harmadik helyen is, ahonnan a Tencent technológiai óriás fejét, a 18,1 milliárd dolláros vagyonnal rendelkező Pony Ma-t az ötödik helyre taszította Li Ho-csün, a megújuló Hanergy energiaipari óriáscég vezetője, akinek vagyonát 20,8 milliárd dollárra teszik. A negyedik helyen áll Cong Csing-hou, a Vahaha italipari vállalat vezetője, aki tavalyi második helyéről csúszott le.

Előretörtek a tech-szektorból

A legvagyonosabb tíz ember közül öten az információtechnológiai iparág képviselői, ami az ágazat komoly előretörését mutatja. Korábban jellemzően ingatlanpiaci befektetők, illetve fogyasztói cikkeket gyártók uralták a listát.

Több a kínai milliárdos

A legalább kétmilliárd jüannal (326 millió dollár) rendelkezők száma idén – mint az előző években rendre – rekordot döntött, a tavalyi 1 017-ről 1 271-re nőtt.

A lista első 300 helyén állók teljes vagyona 1400 milliárd dollárt tesz ki, ami az éves kínai bruttó hazai termék (GDP) 15 százaléka. Dollárban számolva 2014-ben már 354 milliárdosa van a kelet-ázsiai országnak, miközben tíz évvel ezelőtt még csupán három ember tartozott ebbe a táborba. Ahhoz, hogy valaki bekerüljön a tíz leggazdagabb közé, idén 7,4 milliárd dollárra volt szükség, ami 20 százalékkal több mint egy évvel korábban.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.