Sötét mód ikon
2026 július 24
Valami megindult a jen piacán

Valami megindult a jen piacán

Az euró/jen grafikonján egy fordított fej és vállak alakzat van kirajzolódóban. A jelenlegi technikai kép egy további emelkedést vetít előre, az alakzatból számított célárfolyam 115-re mutat – nyilatkozta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.

A Saxo Bank elemzése szerint magához tért az angol font, de komoly veszély fenyeget Ausztráliában. Szinte teljesen visszanyerte a font azt a veszteségét, amelyet a tegnapi kereskedés során szenvedett el az amerikai dollárral szemben. Ehhez kellett az, hogy a Bank of England vezetője, Mark Carney a Lordok Háza előtt tartott beszédében az inflációval kapcsolatban utaljon arra, hogy a hangulat kellően aggodalmas ahhoz, hogy a BoE letegyen a további lazításról.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]

Tarthatja a jüan a szintet

Nem tartják valószínűnek kínai elemzők a jüan árfolyamának drasztikus gyengülését, bár a leértékelési nyomás makacsul fennáll és a kínai fizetőeszköz értéke a dollárhoz képest hatéves mélypontra esett pénteken.

A kínai devizapiaci kereskedési rendszerben (China Foreign Exchange Trade System/CFETS) a jüan központi paritása 247 bázisponttal 6,7558 jüan/dollár szintre csökkent, ami 2010 szeptembere óta a legalacsonyabb érték.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.