Sötét mód ikon
2026 június 13
Szabadságot kapott a New York-i tőzsde

Szabadságot kapott a New York-i tőzsde

Múlt héten pénteken emelkedéssel, újabb rekordértékeken zártak a New York-i tőzsde irányadó indexei. A Dow Jones 0,02 százalékkal, 20 624,05 pontra emelkedett. Az S&P 500-as mutató 0,17 százalékkal, 2351,16 pontra növekedett. A Nasdaq Composite 0,41 százalékkal, 5838,58 pontra ugrott.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”103″]

Megzuhant az Unilever

Európában és Ázsiában alacsony forgalomban visszafogott volt a kereskedés hétfőn. Nyugat-Európában a pénzintézetek és a távközlési cégek húzták felfelé az indexeket, ellensúlyozva az Unilever árfolyamának zuhanását.

Az angol-holland Unilever, amely az amerikai Procter & Gamble után a világ második legnagyobb márkás fogyasztásicikk-gyártója, pénteken elutasította a Kraft Heinz Co. amerikai élelmiszeripari óriás 143 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatát. A Kraft Heinz vasárnap közölte, hogy visszavonja fúziós ajánlatát. Az Unilever napi mélypontján 9 százalékos mínuszban, 41,10 eurós árfolyamon forgott az amszterdami tőzsdén.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,26 százalékos, a legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSE Eurofirst 300 indexe pedig 0,14 százalékos pluszban állt hétfő délután fél négy előtt pár perccel. Ugyanakkor a frankfurti DAX-index 0,64 százalékos nyereséget mutatott, míg a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,04 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,08 százalékos mínuszban állt.

Emelkedik az olaj

Az eurót 1,0615 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon, stagnált az árfolyam. A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, a Brent és a WTI ára emelkedik.

Az északi-tengeri Brent áprilisi szállításra hordónként (159 liter) 56,09 dollárba került, 28 centtel, 0,50 százalékkal drágult az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. A New York-i árupiac elektronikus jegyzésében a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate amerikai könnyűolajfajta ára áprilisi szállításra hordónként 17 centtel, 0,32 százalékkal, 53,95 dollárra nőtt.

Az amerikai elnökök napja

Az Egyesült Államokban George Washington, az első elnök tiszteletére minden február harmadik hétfője szövetségi ünnep. Ez fokozatosan két elnök – Washington mellett Abraham Lincoln – születésnapi megemlékezésévé vált, így sok amerikai az elnökök napja néven emlegeti az ünnepet.

George Washington 1732. február 22-én született, 1789 és 1797 között töltötte be az elnöki tisztséget. Abraham Lincoln 1809. február 12-én született, és 1860-ban lett az Egyesült Államok 16. elnöke. Öt nappal a konföderáció kapitulációja után, 1865. április 9-én egy konföderációs szimpatizáns agyonlőtte Lincoln elnököt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.