Sötét mód ikon
2026 június 26
Otthon kapott konkurenciát a Gazprom

Otthon kapott konkurenciát a Gazprom

A RIA szerint a Rosznyeft az energiaipari miniszternek írott levelében javaslatot tett arra is, hogy a Gazpromot két különálló vállalatra, egy termeléssel és egy szállítással foglalkozó egységre bontsák. A RIA jelentését sem a Rosznyeft, sem a Gazprom, sem az energiaipari minisztérium nem kommentálta.

A Rosznyeft szóvivője viszont a hírügynökség megkeresésére adott email válaszában „gázpiaci modellről folyó egyeztetésekről” tett említést, amelynek „egyik célja egy olyan optimális szerkezet kialakítása, ami nemcsak világpiaci részesedésének megőrzését, hanem növelését is lehetővé teszi Oroszország számára”.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.