Sötét mód ikon
2026 június 28
Nyereséges telekomcéget ad el az állam

Nyereséges telekomcéget ad el az állam

A cég 16 milliárd dinár (1 dinár 2,58 forint) kamat- és adófizetés, értékcsökkenés előtti (EBITDA) eredményt ért el az idei első hat hónapban, 47,4 milliárd dinár bevétel mellett. A szerb távközlési vállalat 58,11 százalékos állami részesedésére augusztus 2-áig lehet megtenni a nem kötelező ajánlatokat.

A Telekom Srbija 20 százaléka a cég saját tulajdonában van, a részvényeseké 14,95 százaléka és az alkalmazottaké 6,94 százaléka. A Telekom Srbija többségi tulajdonosa a Telekom Srpske cégnek, amely a második legnagyobb boszniai távközlési vállalat, továbbá a montenegrói M:Tel többségi tulajdonrésze is az övé.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.