Sötét mód ikon
2026 június 26
Növeli a piaci részesedését a MOL

Növeli a piaci részesedését a MOL

A Mol-csoport több mint 10 éve van jelent a szerb piacon, elsősorban a nyersolaj- és a kenőanyag-kereskedelemnek köszönhetően, 2005 decemberében pedig a magyar cég töltőállomást is nyitott a nyugat-balkáni országban. Jelenleg 42 Mol-kút van a hétmilliós Szerbiában. A tervek szerint a vállalat szerbiai kiskereskedelmi piaci részesedése a közeljövőben eléri a 15 százalékot.

Ezen kívül a Mol – finomítóinak hatósugarán belül – további akvizíciókat is tervez, hogy növelje részesedését a közép-európai kiskereskedelmi piacon – közölte a vállalat szerdán. Magyarországon az első Fresh Corner üzletet május közepén nyitotta meg a Mol, és július végéig összesen 10 hasonló töltőállomást ad át országszerte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.