Több fizetési fokozat lesz
A közszféra munkavállalóit tömörítő szakszervezet vezetője hozzátette, hogy a kedvezőtlen körülmények ellenére vannak részeredmények, működik az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács (OKÉT), a júniusi ülésen „hosszú évek óta először” sikerült egyeztetni a társadalmi párbeszédért is felelős Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterrel.
Földiák András szerint nagyon valószínű, hogy a kormány partner a közszolgálati bértábla három fokozattal való megemelésében, mivel tarthatatlan az a helyzet, hogy gyakorlatilag 50 évesen „parkolópályára” kerül valaki, mert elérte a legfelső, 12-es besorolást.
Újra kell gondolni a társadalmi kapcsolatokat
A SZEF elnöke kiemelte, hogy a szakszervezetek döntő mértékben azt akarják, amit a magyar lakosság elsöprő többsége, hogy meg lehessen élni a tisztességes munkából, és hogy a szakmaiság megkapja a megbecsülését. Bár a SZEF 13 szakszervezetet tömörít és 69 ezer taggal rendelkezik, közel sem elég széles a társadalmi bázisa.

Földiák András ezért a következő hónapok legfontosabb feladatának a társadalmi kapcsolatok újragondolását nevezte. Ennek egyik eleme, hogy közelebb kerüljenek a meglévő tagsághoz a belső kommunikáció fejlesztésének segítségével, másrészt fontos azon dolgozók megnyerése is, akik szeretik szakmájukat, foglalkozásukat, de nem tagjai a szakszervezetnek.
Az érdekvédelmi vezető kiemelte a civilekkel, köztük a többi szakszervezettel való közös fellépés fontosságát is. Földiák András kitért arra, hogy a SZEF azért nem olvadt bele a Magyar Szakszervezeti Szövetségbe (MaSzSz) a korábbi tervekkel ellentétben, mert a „jelenlegi nagyon ellentmondásos érdekegyeztetési helyzetben” indokoltnak tartják, hogy a közszférának önálló érdekképviselete legyen. Ahogy eddig, továbbra is szorosan együttműködnek a MaSzSz-szal.