Sötét mód ikon
2026 június 06
Kedvezményes hitel kell, ha építkezni akarunk

Kedvezményes hitel kell, ha építkezni akarunk

Az ÉVOSZ elengedhetetlennek tartja, hogy a jelenlegi 7-14 százalékos kamatozású lakáscélú hitelek helyett 3-4 százalékos kamatozású, a lakosság részére hosszú távon kiszámítható feltételekkel működő, forintalapú hitellehetőségek legyenek elérhetők.

Emellett a szervezet a lakásépítések és az engedélyköteles felújítások forgalmi adójának (áfa) csökkentését tanácsolja, ami meglátásuk szerint a kedvezőbb négyzetméterárak miatt élénkíti a keresletet, és egyúttal az építőipar akut problémáját, a számla nélküli munkákat is visszaszorítja.

Az ÉVOSZ úgy véli, hogy jelenleg is megvan az igény az új építésű lakásokra és az érdemi felújításokra, ugyanakkor az ágazatot serkentő intézkedések nélkül a fejlesztések nem valósulnak meg.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.