Sötét mód ikon
2026 június 28
Ismét lépett az orosz jegybank

Ismét lépett az orosz jegybank

A jegybank kedden azt közölte, hogy ezúttal is 5 kopejkával emelte a határértékeket, 33,00 illetve 40,00 rubelre a dollárból és euróból álló devizakosárhoz képest. Legutóbb múlt héten csütörtökön tett hasonló lépést az orosz központi bank. A jegybank automatikusan 5 kopejkával feljebb tolja az árfolyamsáv határértékeit, amint 350 millió dollárnál többet költ devizaeladásra a rubel védelmében.

Június végén változtattak hosszú idő után először az árfolyamsávon, 31,65-38,65 rubelről indulva, novemberben összesen hatszor került sor sávszélesítésre, decemberben eddig már hétszer. Kedd reggel a dollár-euró devizakosár egy egysége 38,06 rubelt ért, egy hete csütörtökön 38,38 rubelt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.