A belföldi értékesítési árak átlagosan 4,5 százalékkal nőttek, ezen belül a kétharmadnyi súlyt képviselő feldolgozóipar árai 5,8, a közel háromtizednyi súlyú energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) árai 1,4 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz mérten. Az ipar exportértékesítési árai 4,4 százalékkal nőttek az előző év októberéhez képest.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”117″]
Pontos számok ágazatok szerint
Az ipar belföldi értékesítési árai 4,5 százalékkal emelkedtek. Az ágazatok rendeltetés szerinti csoportjai közül belföldön az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban 4,6, a beruházási javakat gyártó ágazatokban 2,2, a fogyasztási cikkeket gyártókban 4,7 százalékkal nőttek az árak.
Az ipari exportértékesítés árai 4,4 százalékkal emelkedtek, ezen belül a (95,1 százalékos súlyt képviselő) feldolgozóiparéi 4,2, a (4,6 százalék súlyú) energiaipar árai 9,4 százalékkal nőttek.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Az év első 10 hónapja
A belföldi értékesítés árai 4,8, az exportértékesítéséi 2,3 százalékkal nőttek, így az ipari termelői árak összességében 3,1 százalékkal magasabbak voltak.
