Sötét mód ikon
2026 június 05
Honnan lesz pénz az M0-ás felújítására?

Honnan lesz pénz az M0-ás felújítására?

A Népszabadság csütörtöki számában írt arról, hogy lefújták az M0-ás régi pályájának felújítását az M6-os autópálya és az 51-es főút között, mivel elfogyott a pénz a 2007-2013-as időszak Közlekedési Operatív Programban erre a célra. A lap szerint a 30-35 milliárd forintos beruházásról azonban a döntéshozók nem mondtak le, a 2014-2020-as időszakban várható a szakasz felújítása.

Az NFM tájékoztatása szerint az M0-ás autópálya- rekonstrukció kivitelezési közbeszerzésének megindításához szükséges feltételek az idén nyáron megteremtődtek, a 2007-2013-as Közlekedés Operatív Program (KözOP) gyorsforgalmi utak fejlesztését fedező prioritás támogatási kerete azonban kimerülni látszik.

autópálya 130124A szaktárca közölte: az M0-ás projekt szakaszolása – azaz finanszírozás megosztása a KözOP és az IKOP között – rendkívül kockázatos lett volna, így a felújítás költségeit célszerű tisztán az IKOP forrásaiból fedezni, a közbeszerzést a lehető legkorábban újraindítani.

Bár az IKOP brüsszeli jóváhagyásra vár, de mivel a teljes M0-ás autópálya a transzeurópai közlekedési hálózat (TEN-T) része, ezért a kapcsolódó közúti korszerűsítési projekt akadálytalan támogatása valószínűsíthető – írta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.