Már az OPEC január elején életbe lépett termeléskorlátozási megállapodása idején is szkeptikusak voltak az olajpiaci elemzők. Mostanra azonban egyértelműen szűk sávba szorult az olaj ára. Vajon kibillenhet valamelyik irányba?
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]
Olcsóbban termelnek a palások
Egyelőre nincs fundamentális oka, hogy az olaj ára kitörjön a sávból – mondta Vetter Péter, a Solar Capital üzletkötője. Hozzátéve: amennyiben 50 dollár alá esne az olajár, akkor az OPEC szóbeli intervenciója várható. Amennyiben 55 dollár fölé emelkedne, akkor az amerikai palaolaj termelők tömeges piacra lépése prognosztizálható. Amíg ugyanis korábban 70 dolláros hordónkénti árnál érte meg a palaolajat kitermelni, addig mára ez a küszöb 55-60 dollárra csökkent.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
A dollár is színezheti a képet
A technikai kép alapján is erősnek tűnik a sáv – folytatta. Ha a chartra pillantunk, azt látjuk, hogy 555 dollárnál erős ellenállás húzódik, míg 50 dollárnál stabil támasz, vagyis kialakult egy 10 százalékos range.

A dollár színezheti még a képet. Most az amerikai fizetőeszköz gyengülése mozdította a kurzust a sávtető közelébe, a jelenlegi 54 dollárhoz. Ha erősödne a zöldhasú, akkor ismét a sáv alja kerülhetne képbe.
Májusig sávozhatunk
A dollártól függetlenül, technikai alapon is megjátszható a sáv. Akár opciózni is lehet rövid távon a sáv tartására téve a tétet. Azt azonban érdemes figyelembe venni, hogy májusban OPEC ülés lesz. Vagyis csak addig lehet a jelenlegi szabályokat tételezni.