Sötét mód ikon
2026 június 25
Bezárja gyárát a Toyota

Bezárja gyárát a Toyota

A többi járműgyártóhoz hasonlón hétfőn a Toyota is részben a magas termelési költségekkel, illetve a túl erős ausztrál dollárral indokolta kivonulását Ausztráliából 2017 végéig. A Toyota kivonulásával 2500 munkahely szűnik meg.

A General Motors két hónapja jelentette be, hogy 2017 végéig felszámolja a termelését, a Ford pedig májusban közölte ausztráliai gyártásának megszüntetését 2016-ban. Két éve Ausztráliában összesen 178 ezer autót állítottak elő a gyártók.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.