Sötét mód ikon
2026 június 25
Az Unilever is bekerült a stratégiai körbe

Az Unilever is bekerült a stratégiai körbe

A magyarországi nagybefektetővel kötendő megállapodás aláírásáról a külgazdasági és külügyminiszternek kell gondoskodnia. A kormány már 61 Magyarországon befektető vállalattal kötött partnerségi szerződést, az elsőt 2012-ben. A stratégiai partnereknél az együttműködések megkötése óta 13 ezerrel több munkahely jött létre – közölte Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a legutóbbi szerződéskötés alkalmával, a hét elején.

A brit-holland Unilever az amerikai Procter & Gamble után a világ második legnagyobb márkás fogyasztásicikk-gyártója. Magyarországon az Unilever Magyarország Kft. révén három gyártóüzemmel van jelen és több mint 1500 embert foglalkoztat.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.