Sötét mód ikon
2026 június 09
Adják-veszik az ingatlanokat az Appeninn-nél

Adják-veszik az ingatlanokat az Appeninn-nél

Az Appeninn bejelentése szerint profiltisztítás keretében, és jelentős eredménnyel értékesítette az Appeninn-Logisztika Zrt.-t, illetve a tulajdonában lévő nagykanizsai ingatlant is.

Megvették a maradék 26 százalékot

A BÉT honlapján közzétett tájékoztatás szerint az Appeninn Holding Nyrt. megvásárolta a 2016 júniusa óta 74 százalékos résztulajdonában lévő Pontott Kft. további 26 százalékos üzletrészét.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”117″]

Az adásvétellel a tőzsdei társaság kizárólagos tulajdonába került a Normafa úton található 3563 négyzetméteres telek és azon álló 1200 négyzetméteres felépítmény, amely a jövőben jelentős versenyelőnyt biztosít a társaság számára a fővárosi prémium kategóriás lakóingatlan-fejlesztés területén.

Átnevezik a céget

Az Appeninn Holding igazgatósága a projektcég átnevezéséről is döntött, amely a cégbírósági bejegyzést követően Appeninn Hegyvidék Kft. néven folytatja tevékenységét.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Az ingatlanvásárlás mellett a tőzsdei társaság arról is beszámolt, hogy az Appeninn Logisztika Zrt. értékesítésével jelentős eredmény elérése mellett megvált nagykanizsai ipari-logisztikai ingatlanától is.

Az eladást az igazgatóság profiltisztítási szándéka vezértelte, melynek keretében több lépcsőben újrastrukturálják az Appeninn Holding a meglévő ingatlan-portfólióját, hogy a társaság a magasabb kategóriás, a részvényesei szempontjából nagyobb hozzáadott értéket képviselő ingatlanok vásárlására, üzemeltetésére, illetve fejlesztésére koncentráljon.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.