Sötét mód ikon
2026 június 13
A forint brutálisan beindult Powell beszéde után – A dollárt durván a padlóba döngölte, az eurónak is behúzott

A forint brutálisan beindult Powell beszéde után – A dollárt durván a padlóba döngölte, az eurónak is behúzott

Elképesztő lendületet kapott a forint péntek délután a Jackson Hole-i eseményeket követően. Jerome Powell beszédje beindította a piacot és a hazai devizát turbó üzemmódba kapcsolta. Az eurót a forint azonnal lenyomta egészen 394-es szintig. A dollárral szemben sem teketóriázott és 5 egységgel lejjebb rakta 337-es szintre. A svájci frankot visszaküldte 420-ra. 

 

Brutálisan erős lendületet kapott a forint péntek délután. A reggel bizonytalansága még a gyengülés irányába vitte a hazai devizát, de a Jackson Hole-i események visszarántották a realitásba a forintot. Az eurót egy lendülettel azonnal visszahúzta egészen 394,77-ig. A dollár pedig 5 egységgel került lejjebb, így az árfolyam újra 337-en áll. A svájci frankkal sem sokat teketóriázott a hazai deviza, így az árfolyam visszalépett a már jól ismert 420-as sávba.

 

A devizák árfolyama pénteken este

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben pénteken kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.


Euró: Az árfolyam a reggel hét órakor jegyzett 396,30 forintról 394,77 forintra csökkent 18 órakor, napközben 393,98 forint és 397,57 forint között mozgott.

Svájci frank: A deviza jegyzése a reggeli 422,20 forintról 420,46 forintra csökkent.

Dollár: Az árfolyam 342,08 forintról 337,01 forintra süllyedt péntek este.

 

Az euró és a dollár jegyzése

Az euró jegyzése a reggeli 1,1588 dollárról 1,1713 dollárra változott. Így az euró közel 1,08 százalékkal erősödött a dollárral szemben.

Jerome Powell beszéde egyértelműen elindította a devizapiacokat és utalt az eddigi szigorú monetáris politika irányának változására. Ezt követően reagáltak a devizák és indultak meg az árfolyamok. 

 

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

 

Címlapkép forrása: Pixabay

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.