A cég adózott eredménye a tavalyi utolsó negyedévben 5,20 milliárd dollárra nőtt az egy évvel korábbi 5,02 milliárd dollárról. Részvényarányosan számítva a profit 62 centről 66 centre emelkedett.
A szakértők által inkább figyelemmel követett egyszeri tételek nélküli nyereség részvényenként 84 cent lett, felülmúlta a szákértői várakozások átlagában szereplő 79 centet. A cég értékesítési árbevétele is emelkedett, 25,51 milliárd dollárról 26,07 milliárd dollárra. A szakértői várakozások átlagában kisebb, 25,2 milliárd dollár bevétel szerepelt.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]
A felhőmegoldások-üzletág forgalma 9 százalékkal 6,9 milliárd dollárra nőtt. A Windows szoftvereladást is tartalmazó személyi számítógép üzletág értékesítése 5 százalékkal 11,8 milliárd dollárra csökkent. Az IDC ágazati piackutató intézet adatai szerint 2012 óta csökken a személyi számítógépek eladása világszerte, tavaly 5,7 százalék visszaesést regisztráltak.
Olvastad már? Beszippant minket a mobilunk
Okostelefont mára közel 4 és félmillióan használnak hazánkban, 90 százalékuk valamilyen tartalmat is rendszeresen fogyaszt a mobilján. Az okostelefonok minden más eszközt pótolni tudnak: a hírek, cikkek olvasása és a zenehallgatás mellett már nemcsak rövid videókat, hanem filmeket is nézünk rajtuk. Mindezekhez pedig a telefonra töltött fájlok helyett egyre inkább veszünk igénybe online lehetőségeket.