Sötét mód ikon
2026 június 27
Tőzsde napközben Augusztus 15. – A BUX új csúcsnál, az OTP is száguld

Tőzsde napközben Augusztus 15. – A BUX új csúcsnál, az OTP is száguld

Új csúcsnál tart a BUX péntek délután a Budapesti Értéktőzsdei kereskedés során. Az index már 105 022,40 pontnál tart és emelkedik. Az OTP is pluszban áll 30 580 forinton. A Mol és a Richter tovább gyengült. A Telekom részvénye is emelkedik. A forgalom 4,3 milliárdnál  

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,13 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig. A BUX 14.30 órakor 105 022,40 ponton állt, ami a csütörtöki záróértékéhez képest 299,69 pontos, 0,29 százalékos emelkedés, a pénteki nyitásnál 299,82 ponttal magasabb. Az OTP részvényei emelkedtek az árfolyam 30 580 forinton áll. A Telekom papírjai is erősödtek. A Mol és a Richter gyengültek. A részvénypiac forgalma fél háromig 4,3 milliárd forint volt. A reggeli BUX lendület kitartott délutánig. A csúcsdöntés kitart estig?

A részvények árfolyama pénteken napközben

A vezető részvények vegyesen teljesítenek az előző napi záráshoz képest.

Mol: A 20 forinttal, 0,67 százalékkal 2 980 forintra gyengült, 150,9 millió forintos forgalomban.

OTP: A részvények ára 260 forinttal, 0,86 százalékkal 30 580 forintra erősödött, forgalmuk 3,7 milliárd forintot tett ki.

Magyar Telekom: Az árfolyama 12 forinttal, 0,63 százalékkal 1916 forintra nőtt, forgalma 91,1 millió forint volt.

Richter: A papírok árfolyama 20 forinttal, 0,19 százalékkal 10 510 forintra esett, a részvények forgalma 103,0 millió forintot ért el.

A forgalom kora délutánig 4,3 milliárd volt.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.