Sötét mód ikon
2026 június 28
Céláremelést kapott a Mol – Az USB 4 500 forintra emelte várakozását

Céláremelést kapott a Mol – Az USB 4 500 forintra emelte várakozását

Friss lendületet kaphat a Mol részvénye. Az UBS megemelte az olajvállalat 12 havi célárfolyamát, ami újra ráirányította a befektetők figyelmét az olajcég papírjára. Bár az ajánlás semleges maradt a lépés azt üzeni, hogy az elemzőház nagyobb árfolyampotenciált lát a részvényben, mint korábban.

A Mol-ra céláremelés érkezett. Forrás: Shutterstock.

Újabb elemzői figyelem irányult a Mol részvényeire. Az UBS 4 250 forintról 4 500 forintra emelte a társaság 12 havi célárfolyamát, miközben az ajánlását változatlanul semleges szinten hagyta. A friss lépés azért fontos, mert azt jelzi, hogy a svájci nagybank javuló árfolyampotenciált lát az olajcég papírjában, még ha nem is adott erősebb vételi üzenetet a befektetőknek.

A Mol részvényére érkezett a friss céláremelés

A hétfői piaci kommentárok szerint a céláremelés a Mol részvényét érintette. A UBS a korábbi 4 250 forintos célárat 4 500 forintra növelte, az ajánlás pedig továbbra is semleges maradt. Ez azt jelenti, hogy az elemzőház szerint van tér az emelkedésre, de nem akkora, hogy egyértelmű vételi ajánlást indokoljon. 

A célár emelése önmagában is figyelemre méltó, mert a Mol az elmúlt hetekben vegyes piaci környezetben mozgott. A nemzetközi hangulatot egyszerre befolyásolta az iráni háború miatti energiapiaci feszültség és az ebből fakadó emelkedő olajár. 

Mit jelent a befektetőknek az új célár?

A célár nem ígéret, hanem egy elemzői becslés arra, hogy a részvény árfolyama hol lehet nagyjából 12 hónapos távlatban. A UBS mostani lépése azt mutatja, hogy a bank szerint a Mol értékeltsége javult annyira, hogy magasabb célárat indokoljon. Ugyanakkor a semleges ajánlás arra utal, hogy a kockázatokat továbbra is számottevőnek tartják. 

A piacon azért is figyelik különösen a Molt, mert a vállalat a Budapesti Értéktőzsde egyik legfontosabb blue chip részvénye. Egy-egy nagyobb elemzőházi módosítás ezért nemcsak a papír megítélésére, hanem a teljes BUX hangulatára is hatással lehet. Ez a hétfői kereskedésben is látszott, amikor a hazai piac gyengébb nemzetközi környezetben mozgott, miközben a Mol esetében külön figyelmet kapott a céláremelés híre. 

Mi mozgathatja most a Mol körüli várakozásokat?

A jelenlegi piaci képben az energiapiaci bizonytalanság kiemelt tényező. Az iráni háború és az ezzel összefüggő olajpiaci feszültségek nyomán a Brent hordónkénti ára 113 dollár fölé, a WTI-é 101 dollár fölé emelkedett. Egy ilyen környezetben az olajipari részvények megítélése gyorsan változhat. A magasabb olajár javíthatja a szektor kilátásait, de ezzel egyidőben a geopolitikai kockázatok is nőhetnek. 

A Mol esetében ezért a befektetők egyszerre figyelik az olajárakat, a régiós kockázatokat és az elemzői várakozások alakulását. A UBS mostani döntése azt jelzi, hogy a részvény körül továbbra is élénk a szakmai érdeklődés, még akkor is, ha a végső üzenet egyelőre óvatos maradt. 

Mi következhet most?

A friss céláremelés rövid távon támogathatja a Mol részvényével kapcsolatos befektetői hangulatot. Az árfolyam alakulását továbbra is erősen befolyásolhatja a nemzetközi piaci környezet. A következő napokban ezért kulcskérdés lehet, hogy az olajárak magas szinten maradnak-e, illetve érkeznek-e újabb elemzői vagy vállalati hírek a papírral kapcsolatban.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.