Sötét mód ikon
2026 június 29
Amerikai tőzsde December 11. – Merre indulnak ma az Újvilág börzéi? Az olaj esik az arany emelkedőben

Amerikai tőzsde December 11. – Merre indulnak ma az Újvilág börzéi? Az olaj esik az arany emelkedőben

Még nem találják az irányt a csütörtöki indulásnál az amerikai kontinens tőzsdéi. A DJIA pluszban, a Nasdaq és S&P indexei pedig gyengüléssel kezdték a napot. A Brent olaj ára tovább csökkent és az árfolyam 61 dolláron áll. Az arany jegyzése viszont erősödött az indulást követően.

Vegyesen indultak az amerikai tőzsdék csütörtökön. Forrás: Unsplash

Vegyesen kezdődött a csütörtöki nap az amerikai részvényindexeknek. A 30 vezető iparvállalat papírjait tömörítő DJIA-index  0,32 százalékos pluszban kezdett. A részvények szélesebb körét érintő S&P 500 indexe 0,36 százalékkal esett. A technológiai részvények mozgásait követő Nasdaq indexe csökkenéssel kezdett és 0,59 százalékos mínuszban állt az árfolyam a nyitást követően. A szerdai mínuszos hangulat változott és enyhén érezhető a Fed utáni hangulat a börzéken.

Az amerikai piacok legfontosabb indexeinek csütörtöki indulása

Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.

DJIA: A 30 vezető iparvállalat-indexe 0,32 százalék pluszban áll az indulást követően.

S&P 500: A részvények szélesebb körét érintő index 0,36 százalék mínuszt.

Nasdaq: A technológiai részvények alakulását követő  index 0,59 százalék gyengülést jelzett.

Az európai piacok csütörtök délutáni állása

Pozitívan alakultak a vezető tőzsdéken a kereskedés iránya.

London: Az FTSE100 index 0,25 százalékkal emelkedett

Frankfurt: ADAX index 0,66 százalék pluszban állt.

Párizs: A CAC40 index pedig 0,84 százalék nyereséget jelzett.

Az amerikai piacokon a nyersanyagok indulása

Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,20 dollárral, 1,93 százalékkal, 61,01 dollárra csökkent.

Az amerikai kereskedés kezdetekor az arany határidős jegyzése 4261,65 dolláron állt unciánként, 0,87 százalékos 36,95 dolláros erősödéssel.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsde legközelebbi, januári jegyzésében 0,68 százalékkal emelkedett az előző kereskedési nap záróértékéhez képest: 1 megawattóra 26,78 euróba került délután fél négy körül. A gázjegyzés három hónapja 34,01 eurón, egy éve 39,52 eurón, két éve 38,17 eurón zárt.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálatot lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.