Sötét mód ikon
2026 február 08
Devizapiac Január 20.  – A dollár elbukta grönlandi helyzetet, az eurót a forint hidegre tette

Devizapiac Január 20. – A dollár elbukta grönlandi helyzetet, az eurót a forint hidegre tette

A hideget használja a forint a devizákkal szembeni harcban a nemzetközi devizapiacon. Kedden reggelre az eurót a 385-ös szinten tartja. A hazai deviza és a zöldhasú játékában a dollár áll vesztésre és már 328-as szintre került Trump grönlandi vámjátéknak köszönhetően.  A svájci frank jelenleg sztoikusan áll és nem reagál a hírekre, így maradt a 415-ös árfolyam. 

A dollár nem bírja a grönlandi nyomást és gyengüléssel kezdte a kedd reggelt a devizapiacon. Forrás: Unsplash

A forint a hideg elleni küzdelemben is egész jól hozza a formáját

A forint egész jól kezdi megszokni ezt a hideg időjárást a nemzetközi devizapiacon.  Az euró oldalazásnak köszönhetően sikeresen megtartotta a 385-ös árfolyamot kedden reggel. A dollár pedig teljesen elolvadt a grönlandi eseményeinek jegében. A zöldhasú a vámháborús hírekre a gyengülést választotta és közel két egységgel lejjebb is került a 328-as szintre. A svájci frank a Buddhákra jellemző  nyugalommal figyeli az eseményeket a háttérben és árfolyam szinte mozdulatlanul áll a 415-ös sávon.

A devizák kedd reggeli árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Euró: Az árfolyam 385,27 forinton jegyezték reggel, a hétfő esti 385,32 forinthoz képest. ez közel 0,67 százalékos csökkenést jelent.

Dollár:  A deviza jegyzése 330,99 forintról 328,70 forintra csökkent reggel 9 kor.

Svájci frank: A deviza árfolyama pedig 415,02 forintról 415,75 forintra változott.

Az euró és a dollár alakulása

Az euró árfolyam 1,1663 dollárra emelkedett a hétfő esti 1,1641 dollárról. Ez az eurónak 0,18 százalékos erősödést jelent a dollárral szemben. De a dollár az angol fontnál is gyengülést mutat.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálatot lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér



Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója, ahol gazdasági témájú cikkeket ír, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Médiaworksnél dolgozott újságíróként, és megfordult a Világgazdaság, Magyar Nemzet, Bors, Ripost vagy Metropol oldalain. Tapasztalata kiterjed a gazdasági, kulturális, valamint közösségi hírek szerkesztésére, és szoros kapcsolatban áll a napi gazdasági eseményekkel.Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Rendszeresen vett részt sajtóeseményeken, ahol interjúkat, tudósításokat és beszámolókat készített, sőt videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Pályafutását művészeti menedzseri és újságírói diplomával kezdte, majd a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Két évig műsorvezetőként dolgozott filmes témájú podcasteken. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, ahol sikeres reklámkampányokat szervezett és PR területen szerzett tapasztalatokat. Ezen kívül dizájnerként és kulturális menedzserként is több projektben vett rész sikeresen. Gyöngyvér fiatal korában táncművészként dolgozott nemzetközi filmekben szerepelt és modern darabokban működött közre.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.