Lecsúsztak az indexek
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 28,42 ponttal, 0,16 százalékkal, 18 240,08 pontra csúszott vissza.
Az S&P 500-as mutatója 7,03 ponttal, 0,33 százalékkal lett alacsonyabb, és 2153,74 ponton fejezte be a napot.
A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 14,45 ponttal, 0,27 százalékkal gyengült, és 5292,41 ponton zárt.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]
A tőzsdén képviselt tizenegy gazdasági szektorból egynek a közüzeminek erősödött az indexe pénteken, 0,36 százalékkal, míg az összes többié csökkent. A legnagyobb gyengülés a nyersanyag szektorban volt, 1,8 százalék, valamint a feldolgozóiparban, 1,3 százalék. Az ipari indexet a Honeywell terhelte meg 8 százalékos eséssel, illetve a PPG vegyipari vállalat 9 százalékos csökkenéssel.
Becsapós adat
A nyereséges kezdés a várakozásoktól jócskán elmaradó szeptemberi foglalkoztatási adatoknak volt tulajdonítható, ami első látásra egy újabb Fed-kamatemelés ellen szóló érvnek tűnt. Az adatok tüzetesebb vizsgálata után azonban elemzők arra a következtetésre jutottak, hogy egy már közel telített munkaerőpiacon a foglalkoztatás mérsékelt növekedése is szép eredménynek számít.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Szeptemberben az elemzők által vártnál kevesebb alkalmazottal bővült a nem mezőgazdasági ágazatokban a magánszektor által foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban. A foglalkoztatottak száma 156 ezerrel nőtt a magánszektorban az augusztusi 167 ezer után. Elemzők 175 ezres növekedést vártak. A munkanélküliségi ráta pedig az idén április óta a legmagasabbra, 5,0 százalékra emelkedett szeptemberben az augusztusi 4,9 százalékról, meghaladva a 4,9 százalékos elemzői várakozást.
Olaj és arany
A WTI nyersolaj ára pénteken ismét 50 dollár alá csökkent, miután csütörtökön lépett a határ fölé július óta első alkalommal. A WTI 49,79 dolláron 1,54 százalékos napi veszteséget mutatott a zárás előtt bő két órával, heti eredménye azonban ezzel együtt is több, mint két és fél százalék. A Brent ára 1,55 százalékkal 51,77 dollárra csökkent, ami három és fél százalék heti nyereség.
Az arany szinte változatlan napi áron állt, 0,02 százalékos csökkenéssel unciánként 1254,20 dolláron, 4,8 százalékos heti gyengüléssel.
Londoni remekléssel zárt Európa
London kivételével veszteséggel zártak pénteken a főbb értékpapírpiacok Európában. A Budapesti Értéktőzsde enyhe pluszban zárt.