Sötét mód ikon
2026 június 26
Tőzsdére viszik a postát

Tőzsdére viszik a postát

Luisa Todini, a Poste Italiane elnöke csütörtökön azt mondta, hogy a kibocsátásról augusztus 10-éig fejeződnek be a tárgyalások az olasz állami tőzsdefelügyelettel (Consob). A vállalatvezető rámutatott arra, hogy „40 százaléknál biztosan nem adnak el nagyobb részt, a pontos hányadot a tulajdonos, a pénzügyminisztérium határozza majd meg”.

Az EU statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben az olasz államadósság a GDP 135,1 százaléka volt, ami a második legnagyobb az Európai Unióban Görögország után. Az olasz GDP-arányos államadósság a tavalyi első negyedévben alacsonyabb, 131,2 százalék volt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.