A tokiói tőzsde vezető részvényeinek árfolyamát követő Nikkei225 index sorban a negyedik kereskedési napot fejezte be nyereséggel csütörtökön: 100,94 ponttal, 0,66 százalékkal 15 314,57 pontra, a tőzsde első szekcióján jegyzett összes részvény árfolyamát követő Topix pedig 8,37 ponttal, szintén 0,66 százalékkal 1270,5 pontra emelkedett. A Nikkei225 a héten így már 3,63 százalék, a Topix pedig 3,44 százalék nyereségre tett szert.
Az indexemelkedést elemzők a jen gyengülésének az exportérdekelt ágazatok bevételére gyakorolt hatásával, valamint a nyugdíjalapoktól várt részvénybefektetésekkel magyarázták.
Szöulban alig változtak az árfolyamok csütörtökön a jegybank piaci várakozásoknak megfelelő gazdaságösztönző célú kamatcsökkentését követően. A szöuli tőzsde Kospi indexe 0,86 ponttal, 0,04 százalékkal 2063,22 pontra emelkedett. A jegybank korábban 3,8 százalékra csökkentette idei GDP-növekedési előrejelzését a korábbi 4,0 százalékról. Elsősorban az értékpapír és fejlett technológiai ágazatok részvényei gyengültek Szöulban. A Samsung Electronics 0,24 százalékkal, az SK hynix 0,8 százalékkal esett.
A kínai tőzsdék veszteséggel álltak zárás előtt nem sokkal, elsősorban a pénzügyi és az energiaipari vállalatok részvényei miatt. Az autógyártók erősödése mérsékelte az indexek csökkenését. A sanghaji Composite index 0,58 százalékkal, a sencseni Composite index pedig 0,37 százalékkal esett.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]