Sötét mód ikon
2026 július 24
Több forgatókönyv lesz a Budapest Bankról

Több forgatókönyv lesz a Budapest Bankról

A Magyar Fejlesztési Bank stratégiájával december 15-ig készülnek el, s ennek részeként fogalmazzák meg a csoporthoz tartozó Budapest Bankkal kapcsolatos lehetőségeket – mondta el a napilapnak Selmeczi Dóra.

A postaügyért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős kormánybiztos kommunikációs vezetője szerint többféle forgatókönyvet készítenek a bank jövőjére vonatkozóan, ezekben megvizsgálják a részleges vagy teljes értékesítés lehetőségét is. Ugyanakkor emlékeztetett, hogy a Budapest Bankkal kapcsolatban a végső döntést a kormány hozza meg.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”103″]

Mivel jól működő pénzintézetről és nagy értékű állami vagyonról van szó, a döntést az állam és a BB üzleti érdekeinek, valamint az államnak az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal kötött megállapodásának figyelembevételével fogják meghozni – tette hozzá.

Olvastad már? Új eljárás lesz kartellügyben
A Kúria új eljárásra kötelezte a Gazdasági Versenyhivatalt (GVH) a bankok végtörlesztési kartellgyanúja miatt kiszabott bírság ügyében kedden Budapesten kihirdetett határozatában, viszont a jogsértést megállapító részt helybenhagyta.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.