Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára közel 1 százalékkal, 54,09 dollárra emelkedett a szerda kora reggeli kereskedésben, ami tavaly február 26-ika óta a legmagasabb ár. Az OPEC és a szervezeten kívüli több fontos olajexportáló ország által alkotott OPEC+ szervezet keddi egyeztetésén a szaúdi energetikai miniszter váratlanul bejelentette, hogy országa közel 1 millió hordóval, 8,125 millió hordóra csökkenti termelését a február-márciusi időszakban. A találkozón megállapodás született arról is, hogy március után fokozatosan napi 2 millió hordóval növelik a termelésüket az OPEC+ tagjai. Elemzők szerint a szaúdi bejelentés mögött az a félelem áll, hogy továbbra is alacsony marad az olajkereslet a koronavírus-járvány terjedése miatt.