Sötét mód ikon
2026 június 25
Roskadozik a 400-as támasz az MTelekomnál – technikai elemzés

Roskadozik a 400-as támasz az MTelekomnál – technikai elemzés

15 perces

Alaposan benézett a 400-as támasza alá tegnap az MTelekom, 397-től visszafordulva tudott végül az értéken zárni. Továbbra sem tűnik úgy, hogy magához tér a papír, a 400 alatt történő zárással újra képbe kerülhet a 390-es szint, ahonnan legutóbb tudott fordulni az árfolyam. Az első kisebb pozitív jelzéshez, a két hetes csökkenő trendvonal leküzdésére lenne szükség, a csatornából történő meggyőző kitörés érdemi forgalom mellett lenne a jele a fordulatnak.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”30″]

Napi

Rossz napja volt tegnap a távközlési vállalat árfolyamának is, az 50 napos mozgóátlagot és a hosszú távú emelkedő trendvonalat letörve tudott végül a 400-as értéken zárni. Tovább izzadhat ez a szint, a tegnapi nap folyamán meg is sérült, érdemes rá még figyelni. A tegnap érkezett negatív jelzések mellett van esély a szint letörésére, ami 390-hez nyithat utat. Az indikátorok is eladási jelzésben, az RSI 390-nél érheti el a túladott zónát, ha marad a negatív hangulat, így ebben a körben legkésőbb ennél az értéknél torpanhat meg a gyengülés, és következhet korrekció fölfelé.

Heti

Mérsékelten gyengült az elmúlt héten az MTelekom árfolyama, némileg megtorpant a 390-től történő felpattanás után indult erősödés. Az MACD nem tudott visszatérni vételi pozícióba, így egyelőre nem igazán szól érdemi pozitív jelzés az árfolyam mellett, az alatta húzódó erős támaszszintben bízhat a papír. Érdemes a héten szemmel tartani a 400-as szintet, letörésével könnyen bajba kerülhet 390 is, ami akár az előző éves csatorna aljáig, 360-ig is viheti hosszabb távon az árfolyamot. Ez a lehetőség csak 390 alatt válik valós veszéllyé. Fölfelé a 434-es lokális csúcs jelenthet gondot, amennyiben folytatódik az emelkedő trend.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.