Pénzügyi kultúra fejlesztése
Balatoni Ildikó, a Magyar Államkincstár pénzforgalmi elnökhelyettese köszöntötte az iskola tanulóit és a roadshow résztvevőit, hangsúlyozva, hogy: „a pénzügyi kultúra fejlesztését, a gyermekek pénzügyi ismereteinek bővítését célszerű már iskolás korban elkezdeni.
A JátéKincstár alkalmazás játékos és szórakoztató formában, közérthető nyelven segíti a Magyar Államkincstár ezirányú küldetését. Ezt követően hozzátette: a játékot több középiskolában is bemutatjuk majd annak érdekében, hogy minél több diák megismerhesse a játékot, és annak révén a Kincstár befektetési szolgáltatási tevékenységét és az állampapírokat, mint megtakarítási termékeket.”
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”117″]
A Magyar Államkincstár 2013 decemberében nagy sikerrel indította el a WebKincstár szolgáltatás kiegészítő elemeként az okostelefonon elérhető állampapír-forgalmazási elektronikus csatornáját, MobilKincstár néven. A MobilKincstár alkalmazás elsődleges célja az állampapírokhoz kapcsolódó online tranzakció kezdeményezési és lekérdezési funkciók biztosítása, amelyet a JátéKincstár modullal egészítettek ki a fejlesztők 2016 decemberében.
Funkciók és tulajdonságok
A bemutatón részt vett Lábadyné Csaba Anikó, a Magyar Államkincstár Baranya Megyei Igazgatóság igazgatója is, aki kiemelte: „a Baranya Megyei Igazgatóság három kollégája egy kincstári belső pályázat során közösen dolgozta ki és állította össze a játék alapjait.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
A játék kialakításában fontos cél volt, hogy a Kincstár állampapír-forgalmazási tevékenységének egyes elemei tükröződjenek, továbbá a játék egyszerre mutassa be a Kincstár szolgáltató funkcióját, és az állampapírok tulajdonságait.
Banó Andrea, a Pécsi Szakképzési Centrum Radnóti Miklós Közgazdasági Szakgimnáziumának igazgatója ismerősként üdvözölte a Baranya Megyei Igazgatóság képviselőit az iskolában, hiszen az iskola diákjai korábban már több alkalommal is jártak a Kincstár Baranya Megyei épületében a Kincstárhoz kötődő témakörben megtartott rendhagyó osztályfőnöki órán. A roadshow első állomásán a diákok kisebb csapatokban ismerhették meg a játékot, és mérhették össze tudásukat a nekik rendezett háziversenyen.