2025 május 24

Osztalékot emel a Deutsche Telekom

Az elemzők által inkább figyelemmel kísért kamatfizetés, adózás, értékcsökkenési leírás és az amortizáció előtti nyereség (EBITDA) 19,3 milliárd euró lett tavaly, meghaladva a 18,3 milliárd eurós várakozásokat. A vállalat 10,5 százalékkal, 69,2 milliárd euróra növelte bevételét.

Adózott eredménye 11,3 százalékkal, 3,3 milliárd euróra emelkedett tavaly az egy évvel korábbihoz képest, ami egy részvényre számítva 0,71 eurós eredmény.

Tim Höttges, a Deutsche Telekom vezérigazgatója elmondta: a vállalat az Atlanti-óceán mindkét oldalán rendkívül sikeres évet zárt tavaly. Németországban 4,4 millióra nőtt a szupergyors üvegszál optikás vonalainak száma, ami fontos húzóereje az internet-alapú televíziós szolgáltatások terjedésének.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”81″]

Az Egyesült Államokban már a harmadik legnagyobb mobiltelefon szolgáltató a T-Mobile US, a Deutsche Telekom leányvállalata, előfizetőinek száma 8,3 millióval, 63,3 millióra nőtt tavaly.

Az eredmények alapján a vállalat igazgatótanácsa részvényenként 0,55 eurós, a 2014-esnél 10 százalékkal nagyobb osztalék kifizetését javasolja.

Felülmúlta a várakozásokat a Magyar Telekom
A Magyar Telekom Nyrt. 3,35 milliárd forint konszolidált nettó eredményt ért el 2015. negyedik negyedévében, szemben az egy évvel korábbi 1,54 milliárd forinttal. A negyedéves profit meghaladja az elemzők által várt 2,9 milliárd forintot.