Sötét mód ikon
2026 június 25
Nem bírja tovább a Microsoft – tömegesen küld el embereket

Nem bírja tovább a Microsoft – tömegesen küld el embereket

A lépés illeszkedik a kisebb és nagyobb technológiai cégek költségcsökkentési törekvéseihez. Meta platformok és a Salesforce azok közé tartozik a Szilícium-völgyben, amelyek idén lassították a munkaerő-felvétel ütemét, még akkor is, amikor a Coinbase, Netflix és mások elbocsátásokhoz folyamodtak. „Mint minden vállalat, mi is rendszeresen értékeljük üzleti szakembereinket, és ennek megfelelően hajtunk végre strukturális kiigazításokat” – mondta a Microsoft szóvivője. „Az előttünk álló évben is folytatjuk a beruházásokat az üzletünkbe, és a kulcsfontosságú növekedési területeken továbbra is felveszünk munkatársakat”.

A hétfői bejelentésre három hónappal azután került sor, hogy a Microsoft közölte, hogy az alkalmazottak kevesebb mint 1%-át csökkenti. Júliusban a Microsoft a pénzügyi első negyedévre mintegy 10%-os bevételnövekedést prognosztizált, ami lassabb, mint az elmúlt több mint öt évben. A vállalat október 25-én teszi közzé eredményeit. Az Axios, amely hétfőn korábban beszámolt az elbocsátásokról, egy meg nem nevezett személyre hivatkozva azt írta, hogy a leépítés kevesebb mint 1000 embert érint.

Forrás: https://www.cnbc.com/2022/10/18/microsoft-confirms-job-cuts-after-calling-for-growth-to-slow.html

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.