Sötét mód ikon
2026 június 28
Mulasztott a tőzsdecég, kidobják a kosárból

Mulasztott a tőzsdecég, kidobják a kosárból

A mulasztások miatt a tőzsde, valamint a tőkepiaci felügyeletet is ellátó Magyar Nemzeti Bank (MNB) többször szankciókat is alkalmazott.

Legutóbb csütörtökön szólította fel rendkívüli közzétételre a kibocsátót az MNB azzal kapcsolatban, hogy 22 órán keresztül nem volt elérhető a szolgáltatása.

A múlt héten az MNB felfüggesztette a társaság részvényeinek kereskedését, mivel a kibocsátó megsértette a rendszeres tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó előírásokat. A jegybank 5 millió forint bírságot is kiszabott a cégre.

A céggel kapcsolatos problémákról, eddigi tőzsdei szerepléséről szóló összefoglalónk itt érhető el.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.