Sötét mód ikon
2026 június 27
Mindent vittek a japán részvényesek

Mindent vittek a japán részvényesek

Tokióban a Nikkei-225 index 0,30 százalékos, 47 pontos csökkenéssel, 15 539 pontra gyengült, de heti szinten 1,42 százalékkal erősödött. Pénteken az acélgyártással és a bányászattal foglalkozó cégek részvényárfolyamai csökkentek a legjobban.

Szöulban a Kospi index 0,61 százalékkal, 12,49 ponttal, 2056 pontra erősödött, heti szinten viszont 0,3 százalékkal csökkent. A pénteki kedvező piaci hangulat kialakulását a jó csütörtöki amerikai makrogazdasági adatok segítették.

Sydneyben az S&P/ASX-200 index 0,12 százalékos, 6,74 pontos növekedéssel, 5645 ponton végzett, heti szinten 1,4 százalékkal erősödött. A Santos Ltd olajipari cég kedvező vállalati eredményekről számolt be és ez erősítette az ausztrál részvényárfolyamokat.

A tokiói tőzsdezárás után még nyitva tartó kínai piacokon növekedtek a részvényárfolyamok. A sanghaji tőzsde 0,17 százalékkal, a hongkongi 0,40 százalékkal erősödött reggelre.

Hongkongban a fontosabb kínai bankok részvényárfolyamai nőttek, és a többségében állami tulajdonban levő China Mobile telekommunikációs cég papírjai iránt is nagy volt az érdeklődés, miután arról jelentek meg hírek, hogy új médiacéget hoz létre, amely magánbefektetők számára is nyitott lesz.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.