Sötét mód ikon
2026 június 25
Mindenkit beelőzött a Volkswagen

Mindenkit beelőzött a Volkswagen

A Volkswagen konszern a MAN és a Scania haszongépjárműveket is beleszámítva tizenkét márkájából összesen 5,04 millió járművet adott el az első félévben, 0,5 százalékkal többet, mint tavaly.

A japán Toyota csoport az első félévben a Daihatsu személygépkocsi és a Hino haszongépjármű modelleket is beleértve az egy évvel korábbinál 1,5 százalékkal kevesebb, 5,022 millió autót értékesített. A haszongépjárművek leszámításával pusztán személygépkocsi eladásokban változatlanul a Toyota vezeti az eladási rangsort.

Az eladási rangsorban a harmadik legnagyobb, az amerikai General Motors az első félévben nagyjából az előző évivel megegyező 4,8 millió autót értékesített.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.