Sötét mód ikon
2026 június 25
Milliárdokat invesztál a spanyol gyártásba a Volkswagen

Milliárdokat invesztál a spanyol gyártásba a Volkswagen

A Moncloa palotában történt egyeztetés során számolt be a beruházásról Dr. Francisco Javier García Sanz, a Volkswagen AG igazgatótanácsának tagja Mariano Rajoy spanyol kormányfőnek.

„A Volkswagen-csoport az ország történetének legnagyobb ipari beruházásával ismét bizonyítja, hogy a spanyol gazdaság motorjaként kíván a továbbiakban is működni” – hangsúlyozta García Sanz, miután köszönetet mondott Rajoy kormányfőnek azért a komoly támogatásért, amelyet az autóipari szektor a kormány oldaláról kapott.

Új modelleket gyárthatnak

„Spanyolország kulcsfontosságú szereppel bír a Volkswagen-csoport stratégiájában” – tette hozzá García Sanz, aki kiemelte, hogy „ez a beruházás garancia a Volkswagen spanyolországi gyárainak, amelyek pillanatnyilag az új modellek fogadására készülnek fel”. A gyártani kívánt modellek jelenleg is fejlesztés alatt állnak, így azok egy későbbi bejelentés tárgyát képezik majd.”

Két gyárról van szó

Európa legnagyobb autógyártójának mostani invesztíciója a vállalat spanyolországi létesítményeit, a navarrai Volkswagen üzemet és a martorelli (barcelonai) SEAT gyárat érinti, amelyek Dr. García Sanz szerint „a Volkswagen-csoport legjobb gyáregységei közé tartoznak termelékenység és rugalmasság tekintetében.”

A Volkswagen-csoport új beruházása nem csupán a spanyolországi gyárak jövőjét garantálja, de a megbízások számát és a foglalkoztatottságot tekintve rendkívül pozitív hatással lesz a spanyol autóipari beszállítói hálózatra is. A beruházáshoz kapcsolódóan a Volkswagen-csoport jelentősen megnöveli a beszerzésnél a Spanyolországban gyártott alkatrészek számát.

Erős pozíció

A Volkswagen-csoport Spanyolországban 22 000 dolgozót foglalkoztat. A 2014-es évben a Volkswagen-csoport spanyolországi vállalatainak értékesítés árbevétele 13,8 milliárd euróra nőtt, ami a teljes spanyol GDP 1,3 százaléka.

A tavalyi évben a Volkswagen-csoporthoz tartozó márkák spanyolországi kiszállításai elérték a 216 250 autót, amelyből több mint 200 000 személyautó volt. Ez azt jelenti, hogy a 2014-ben Spanyolországban regisztrált személyautók és off-road járművek közül minden negyedik a Volkswagen-csoport kötelékéből érkezett.

Termelési szempontból a SEAT martorelli és a Volkswagen navarrai üzemének gyártósoráról a tavalyi évben összesen 748 400 jármű gördült le, amely 13,1 százalékos bővülés az előző évhez képest.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.