Az indiai központi bank is beavatkozott, de nem tudta megállítani a rúpia értékvesztését, csak lassította a folyamatot. A rúpia gyengülése magával húzta a mumbai tőzsdét is, ami 2,9 százalékot gyengült szerdán. A rúpia 2013-ban eddig a világ egyik legrosszabbul teljesítő devizája. Összesen 20 százalékot veszített az értékéből a dollárral szemben az év kezdete óta, de ebből 8 százalékot az elmúlt egy hétben.
A befektetők körében komoly aggodalmat kelt a növekvő nemzetközi olajár, mivel India olajfelhasználásának háromnegyedét importból fedezi. Az áremelkedés tovább terhelné az ország kereskedelmi mérlegét, ami már így is deficites. Ront a helyzeten, hogy az ország növekedési kilátásai se tökéletesek. A 2013-as GDP növekedést 5,3 százalékosra várja a Nemzetközi Valutaalap, de a Wall Street Journal közgazdászok között végzett felmérése szerint csak 5 százalék alatti GDP növekedés volt a második negyedévben. A sorozatos rossz hírek hatására a nemzetközi befektetők is elkezdték kivonni pénzüket. Az utolsó hét kereskedési napon összesen 1 milliárd dollár tőkét vittek ki az országból.